Joanna Bociąg

Sekretarzyni Nagrody.

Kuratorka projektów literackich, menedżerka kultury i redaktorka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2020 roku związana z Fundacją Wisławy Szymborskiej, gdzie odpowiada za kluczowe projekty programowe i artystyczne. Autorka dwóch tomów poetyckich Boję się o ostatnią kobietę (Dom Literatury/SPP w Łodzi, 2020) i malta (Warstwy, 2026). Laureatka Nagrody Głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina 2019 i Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego 2021.

Fot. Edyta Dufaj