Organizator
Regulamin
Dofinansowanie
Gospodarz gali
Partnerzy
Partnerzy medialni
Fundacja im. Wisławy Szymborskiej

Organizatorem konkursu jest Fundacja Wisławy Szymborskiej.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym, a co dwa lata – za książkę tłumaczoną z języka obcego.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim, członkowie kapituły oraz inne osoby.

Etapy konkursu

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza nabór do XII edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Zgłoszenia do Nagrody należy przesyłać do 12 stycznia 2024 roku. Nabór dotyczy tomów poetyckich wydanych w języku polskim w 2023 roku oraz tomów poetyckich przetłumaczonych na język polski wydanych w latach 2022-2023.

Prosimy o przesyłanie ośmiu  egzemplarzy książek poetyckich w formie papierowej oraz obowiązkowo w wersji elektronicznej w formacie PDF. W celu ułatwienia procesu zgłaszania, powstał formularz, który po wypełnieniu należy dołączyć do zgłoszenia. Formularz do pobrania tutaj. Szczegółowy regulamin Nagrody znajduje się na naszej stronie internetowej.

Wysokość nagrody

Na Nagrodę składają się statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości ustalonej przez Zarząd Fundacji.

Sekretarz Nagrody

Joanna Bociąg

mail: nagroda@szymborska.org.pl

Regulamin Nagrody Poetyckiej
im. Wisławy Szymborskiej

Przeczytaj regulamin

Dofinansowanie

Partner strategiczny

Współfundator Nagrody

Gospodarz Gali

Partnerzy

Partnerzy medialni