Ogłaszamy listę 79 książek, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu XI edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. W tym roku Nagroda zostanie przyznana w jednej kategorii – za najlepszy polski tom poezji wydany w 2022 roku.

Nagroda za najlepszy polski tom poetycki wydany w 2022 roku

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 255 polskich tomów poezji wydanych w roku 2022. Dziś publikujemy listę 79 tytułów, które zakwalifikowano do kolejnego etapu. Pełną listę możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Wyboru dokonała Kapituła Nagrody w składzie Andrea Ceccherelli, Janusz Drzewucki, Xavier Farré, Anna Marchewka, Magdalena Rabizo-Birek, Marta Wyka i Jurij Zawadski.

Nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Nominacje do XI edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w maju w Pałacu Potockich w Krakowie. O tym, w czyje ręce ostatecznie trafi tegoroczna Nagroda im. Wisławy Szymborskiej za najlepszy polski tom poetycki 2022 roku, dowiemy się w trakcie uroczystej Gali. Wydarzenie odbędzie się na początku lipca 2023 roku.