zobacz listę zgłoszeń

Wydarzenia – bieżące

21.04.2017
Ogłoszenie nominacji do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2017


26 kwietnia 2017 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. W konferencji udział wezmą: Michał Rusinek (prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej), Andrej Chadanowicz (członek kapituły Nagrody), Paulina Małochleb (sekretarz Nagrody), Andrzej Kulig (Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta), Olga Brzezińska (prezes Fundacji Miasto Literatury) oraz Robert Piaskowski (Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. Programowych).
Konferencja odbędzie się o godz. 12.00 w Domu Mehoffera (oddz. MNK) przy ul. Krupniczej 26.

W 5. edycji konkursu Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:
  • za tom wydany w 2016 oryginalnie w języku polskim;
  • za tom autora zagranicznego przetłumaczony na język polski i wydany w 2016 ( uhonorowany zostanie także tłumacz/tłumacze zwycięskiego tomu wierszy).
10 czerwca 2017 podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE zostaną ogłoszone nazwiska laureatów w obu kategoriach.

W 2017 roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz piąty. W poprzednich latach otrzymali ją: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015) oraz Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (2016).
 

Organizator:Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


           

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków
Partnerzy:


          

< powrót